Get Adobe Flash player

badania okresowe

Nie ma obowiązku robienia badań okresowych zwierzętom towarzyszącym.

Jednak jeżeli planujemy zagraniczną podróż naszego czworonoga, wtedy, oprócz zgromadzenia kompletu dokumentów, do tygodnia czasu przed wyjazdem należy się zgłosić do lekarza weterynarii w celu przeprowadzenia badania klinicznego zwierzęcia i podbicia w paszporcie rubryki "Badanie kliniczne", w którym lekarz weterynarii stwierdza brak przeciwwskazań do podróży zwierzęcia do innego kraju.

Poza tym zachęcamy Państwa do systematycznego kontrolowania stanu zdrowia Waszego pupila chociażby przez cykliczne badanie krwi. Dotyczy to zwłaszcza zwierząt chorujących przewlekle (cukrzyca, choroby nerek, choroby wątroby, choroby na tle hormonalnym, etc.) gdyż fakt, że zwierzę osiągnęło w ostatnich badaniach wynik zadowalający nie oznacza, że stan zdrowia naszego zwierzaka się nie pogorszy, jeśli odstawimy leki lub za długo będziemy trzymać się tej samej dawki leków.

Warto również systematycznie kontrolować stan zdrowia zwierząt starszych gdyż u nich ryzyko pojawienia się ciężkiego schorzenia jest bardzo duże.